Assos Civarında Nerede Yüzülür

Assos yani Behramkale küçük bir yerleşim yeri. Ama bu civar genel olarak Assos olarak adlandırılıyor. Denize girmek için Assos'un kuzeyinde ve güneyinde çok sayıda koy bulunuyor.

Ama ilk seçeneğiniz Assos'un kendi limanı olsun. Burada daha çok konaklama tesisleri plaj hizmeti sunuyor. Plajı büyük taşlardan oluşuyor ve tahta iskelelerden denize giriliyor. (Not: 2021 itibariyle limana uzun süreliğine giriş yapılamıyor.)

Assos'dan Küçükkuyu yönüne doğru giderken karşınıza çıkacak ilk koy ünlü Kadırga Plajı. Burası uzun sahili ve çok sayıda konaklama tesisi ile Assos civarında tatil için en çok tercih edilen yer.

Assos-Küçükkuyu arasında sahil genelde taşlık. Zeytin ağaçlarıyla dolu tepeleri seyrederek denize girmesi keyifli. Yol boyunca çok sayıda beach, kamping alanı, otel, motel çıkacak karşınıza.

Assos'dan Babakale yönüne doğru giderken ise daha çok koy seçeneğiniz bulunuyor. Yukarılarındaki köylerin sahil yerleşimleri olan bu koylar, son yıllarda turizmde gelişme gösteriyorlar. Sırasıyla Yeşil Liman, Koruoba Sahil, Sivrice ve Sokakağzı denize girebileceğiniz koyların isimleri. Sivrice ve Sokakağzı en populer olanları.