Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


Behramkale Otelleri

Assos antik kentine girişi Behramkale köyünden yapıyorsunuz. Bir tepe üzerine kurulu, sadece taş evlerden oluşan bir köy burası. Yıllar önce sit alanı ilan edildiği için yeni yapılaşma görülmüyor. Köyde konaklama için taş binalardan oluşan küçük otel ve pansiyon seçenekleri bulunuyor. Köyün nostaljik ortamında konaklamak isteyenler için özellikle küçük oteller keyifli bir ortam sunuyor. Tepedeki konumlarından dolayı manzaraları etkileyici oluyor.

NOT: Assos Limanına giriş 2021 nisan ayı itibariyle en az 1 seneliğine durduruldu. Tesislerin hepsi şu anda kapalı. Açık olduğundaki durumu şöyleydi:

Behramkale köyünün deniz kenarı Assos Antik Limanı olarak biliyor. Burası antik çağlardan beri kullanılan ufak bir liman. Bir zamanlar palamut deposu olarak kullanılan dev taş depolar, şimdi konaklama için kullanılıyor. Liman, isteyene otelde isteyene çadırda konaklama seçeneği sunması açısından ilginç bir yer. Denize sıfır konumdaki tesislerin hepsinin önünde güneşlenebileceğiniz  tahta iskeleler bulunuyor. Çoğunun önünde balık restoranları da var. Otellerin hepsi YP konaklama hizmeti veriyor. Pansiyonlarda ise OK şeklinde konaklayabilirsiniz.

Limanın en ucunda kamp hizmeti veren 3-4 tesis bulunuyor. Buralarda gayet basit şekilde çadırda ya da bungalovda kalınıyor. Kampların ayrıca dışarıya da hizmet veren kafe-restoran-beach'leri özellikle günübirlikçileri cezbediyor.


Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri