Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri

Gargara Kamp

Harita (enlem, boylam)39.532429, 26.526089
Gargara Kamp, özgün duruşuyla uzun yıllar doğa sevenlere hizmet vermiş İmece Evi'nin yerine kurulmuş bir tesis. Burçak, Semra ve küçük kızları Mercan, İstanbul'u terkedip Küçükkuyu'ya yerleşeli 8 sene oldu. Gargara'da yine doğayla dost, alternatif bir kamp ortamı yaratmışlar.

Kampta konaklama özel tasarlanmış çadırlarda sağlanıyor. Yerden 30 cm yüksekte, havada asılı şekilde duran konik kızılderili tipi çadırlar, oldukça keyifli, çünkü hafif bir salıncak etkisi yaratıyor. Kare çadırlara, çadır ev demişler, çünkü önünde iki küçük penceresi, kapısı olan çocuk resimlerindeki evlere benziyorlar. Bunların içine 1 tek, 1 çift kişilik karyolalar konulmuş. İsteyen kendi çadırı ve karavanı ile de konaklayabiliyor tabiki.

Kampın, denizle içiçe, ufak çakıllardan oluşan bir plajı var önünde. Bahçede minderlerle döşeli üç büyük çardak, el yapımı salıncaklar, hamaklar bulunuyor. Restoranı da denize karşı oturup yemek yiyebileceğiniz bir konumda. Mutfakta yerel lezzetleri bol bol kullanıyorlar, sızma zeytinyağı, doğal zeytin, ev yapımı reçeller, kaz dağlarının doğal kekik balı, yöresel üretim katkısız süt ürünleri vb. gibi.

Ayrıca etkinlik olarak taş boyama ve yoga atölyeleri düzenliyorlar. Gerçi Gargara'da hiç birşey yapmasanız da olur, huzurlu ve keyifli ortamın tadını çıkarın yeter...

"Gargara Kamp" 39989 defa görüntülenmiştir
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri