Doseluna Şarapları

Harita (enlem, boylam)39.497152, 26.287523
Lucienne ve Doğan Şenocak, 1999 yılında çıktıkları Assos gezisinde Behramkale'den Babakale'ye uzanan yola ilk defa girdiklerinde, etrafın bakir ve doğal havasından öyle etkilenmişler ki. Kim derdi, o günün uzun zamandır aradıkları arazinin onlarla buluşma günü olduğunu... Köyden bir ailenin çocuklarını evlendirmek için satmak istediği arazi önce onlara ev, çiftlik sonra Korubaşı bağlarına ve Doseluna Şaraplarına ev sahibi olmuş. 

Çorak bir araziyi bağa uygun hale getirmek uzun yıllarını ve çabalarını almış ama, şimdi gururla kendi iyi şaraplarını paylaşabiliyorlar. Doseluna Şarapları'nın 1 kırmızı, 1 beyaz ve 1 rose çeşidi bulunuyor. Kırmızı Cabernet Sauvignon- Merlot , beyaz Sauvignon Blanc, rose Montepulciano üzümlerinden yapılıyor. 2013, 2014 ve 2015 yıllarında 'International Wine Challenge' yarışmasında iyi dereceler kazanmış şaraplar. Pandemiden dolayı son iki sene katılmamışlar.

Şarap almak için tek seçeneğiniz bağdaki mahzenlerine uğramak. Şarabınızı çıktığı bağdan almaktan daha özel ne olabilir... Üstelik Assos topraklarından çıkan tek şarap markası olarak özel bir ilgiyi hak ediyor Doseluna. İsteğe göre kargo ile de gönderebiliyorlar.
"Doseluna Şarapları" 5762 defa görüntülenmiştir