Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


Assos Otelleri ve Pansiyonları

Bu bölümde Assos ve civarındaki çeşitli konaklama yerlerini bulacaksınız. Assos ve civarındaki koylarda büyük otellerden, kamping alanlarına, butik otellerden tatil köylerine kadar her zevke ve bütçeye uygun konaklama alternatifleri bulmak mümkün. Sitede Babakale'den Küçükkuyu'ya kadar uzanan bir hat üzerindeki konaklama tesislerinden bazılarını tanıtıyorum.

Assos Antik Limanı ve Behramkale yazın günübirlik ziyaretçisi çok olan yerler. Kışın da haftasonu turizmi çok yaygın, o yüzden her mevsim hareketli, tesislerin çoğu kışın da açık.

 Sokakağzı, Sivrice, Kadırga Koyları ve Assos-Küçükkuyu arasındaki genelde denize sıfır olan tesisler ise Nisan ayında açılıyor ve Ekim sonunda kadar açık oluyor. Buralar daha çok denize girme mevsiminde tercih ediliyor.

Büyük tesislerin ve motellerin hemen hemen hepsi YP ya da TP, butik oteller ve bazı pansiyonlar OK konaklama sağlıyor. Bazı tesisler OK ya da YP seçeneğini size bırakıyor.

Son yıllarda bölgede glamping tesisler de görülmeye başladı Assos civarında. İngilizce büyüleyici anlamına gelen 'glamorous' ve camping kelimesinin birleşiminden ortaya çıkmış bir kavram glamping. Lüks ve konforlu çadırlarda, otel kalitesinde ama doğa ile iç içe bir konaklama anlayışı.

Pandemi sonrası bölgede kışın da açık tesisler çoğaldı. Kışın açık olanları 'kışın da açık' ibaresinden anlayabilirsiniz.

Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri