Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


Poyraz Konukevi

Harita (enlem, boylam)39.461047, 26.182037
Poyraz , Sokakağzı ile Sivrice'nin arasındaki balıkçı limanının içinde, denize sıfır bir tesis. Pansiyon odaları, plajı ve içkili restoranı ile hizmet veriyor. Kaz Dağları'nın oksijeni bol havası içinde, karşınızda Midilli, önünüzde mavi bayraklı denizi ile karşılıyor sizi mekan.

Poyraz Konukevi'nin denize sıfır 3 odası ve müstakil bahçeli 1 odası bulunuyor. İçlerinde banyo-tuvaletleri olan odalarda 2 kişi kalabiliyor. Konaklama içine serpme kahvaltı da dahil.

Denize sıfır Poyraz'ın önünde 120 m2 'lik ahşap güneşlenme alanı bulunuyor. Dışardan giriş ücretsiz plaja. Gündüz menüsünde hamburger, tavuk kroket, mıhlama, köfte, makarna, mantı, balık ve yöresel zeytinyağlı mezeler gibi çeşitli lezzetleri bulunuyor.

Poyraz Restoran'da geleneksel Türk balık işleme zanaatinin son temsilcisi, İstanbul Beyoğlu'ndan Tunç Balık'ın balık mezelerini bulmak mümkün burada. Tunc Balık, Denizaltı komutanlığından emekli albay Şener Bey'in abisi. Yakamoz, lakerda, çeşitli füme balıklar, uskumru çiroz ve garato, ahtapot, kalamar, sübye, midye, levrek marin, tarama dahil çeşitli günlük taze balık mezelerini konuklarına sunuyor. Ayrıca hemen yanlarındaki limana yanaşan balıkçı kayıklarından her gün taze balık temin edebiliyorlar.

Poyraz'ın gündüzleri güneşlenme ve yüzme alanı olan geniş ahşap iskelesi, akşamları da deniz üstünde yemek yeme imkanı sunuyor.

2023- temmuz-ağustos, iki kişilik oda + kahvaltı 4000 TL.
(14 yaşa kadar çocuklara ücretsiz ek yatak konuluyor)"Poyraz Konukevi" 5245 defa görüntülenmiştir
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri