Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


Avlu Tiny Houses

Harita (enlem, boylam)39.470622, 26.238599
Daha öncesinde aynı bölgede Eren Konukevi ve Safi Meze ile tanıdığımız Sinem ve Altuğ çiftinin yeni mekanları burası. 2020 yılında açtıkları Avlu ile Sivrice'ye yeni bir soluk getirmişler. 10 adet tiny house mimarisinde yapılmış odanın, hepsinin aynı avluya baktığı bir yer düşünün. Önlerinde kendi ahşap verandaları, ortası yemyeşil çim, üstü masmavi gökyüzü, deniz 100 metre ötede, daha ne olsun...

25 m2 büyüklüğünde, asma katlı odalar oldukça konforlu tasarlanmış. Üst katındaki çift kişilik yatak sabit gökyüzü penceresine bakıyor. Alta katta açılabilir bir kanepe ve berjer bulunuyor.  Sürgülü banyo kapıları için yörenin eski kapılarının kullanılması ne güzel bir hava katmış odalara... 

Avlu misafirleri dilerlerse akşam yemeği servisi de alabiliyorlar. Sinem'in mezeleri meşhur olmuş önceki mekanlarında. Akşam için fiks bir menü oluşturmuşlar. 4-5 çeşit meze, ara sıcak, günün balığından oluşan menü verandanıza kadar servis ediliyor. Fiyatı 750 TL. 

Sinem ve Altuğ çevreye saygılı yaklaşımlarını ellerinden geldiğince uygulamışlar mekanlarında. Ozona zarar vermeyen klimalar, güneş enerjili su ısıtması, suyu değerlendirdikleri bir atık su düzeni, içme suyu kalitesinde sondaj suyu yeşil duruşlarını yansıtıyor. Burası onların yaşam alanı aynı zamanda, tüm yaşamlarını doğaya yakın hale getirmenin bilinci ile işletiyorlar mekanlarını.

Avlu'nın bir diğer özelliği ekimden mayıs ayına kadar, evlerin apart olarak kiralanabilmesi. Bu dönem için mutfaklar pişirme düzenine geçiyor. Uzun konaklamalar için çok avantajlı indirimleri oluyor.

2023 fiyatları için tıklatın: https://avlutinyhouses.com/fiyatlarimiz/
"Avlu Tiny Houses" 17416 defa görüntülenmiştir
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri