Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


Balıkçı Motel

Harita (enlem, boylam)39.478920, 26.065044
Asya kıtasının en batı ucu, balıkçı kasabası Babakale, çok turistik olmayan bir yer. Az sayıdaki konaklama yerlerine en son eklenen Balıkçı Motel, uzun yıllardır Amerika'da yaşadıktan sonra kasabaya yerleşen Utku Cinel tarafından kurulmuş. Kendisi New York'da eski bir araba garajında kurduğu restoranıyla ünlü, French Culinary mezunu bir şef. Motel binasının alt katını bir balıkçı restoranı yapmış, üst katları 7 odalı bir motele çevirmiş.

Motel, köyün merkezinde Osmanlı Kalesi ve eski limanın kesişiminde denize karşı kurulu. Odaların bazıları balkonlu, odalardan biri suit şeklinde. Lezzetli kahvaltıları, giriş katındaki restoranda veriliyor.

Motelin en güzel yanlarından biri 400-500 metre uzaklıkta, yürüyerek gidilen özel bir plajının bulunması. Buradaki tahta iskeleden kolayca denize girebilirsiniz. Bu özel koyda, fotoğraflardan görebileceğiniz ahşap loca aynı zamanda konaklama için tercih edilebiliyor. Açık havada uyumanın keyfini bilenler bu fırsatı kaçırmayacaktır. Burada duş, tuvalet ve açık bir mutfak da bulunuyor. ( son 3 fotoğraf)


"Balıkçı Motel" 8431 defa görüntülenmiştir
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri